Čo sa naučíte na kurze Extatický pôrod?

Extatický Pôrod využíva techniky Hypnopôrodu. Hypnopôrod je uznávaná, logická a kompletná predpôrodná príprava so zameraním na prirodzený pôrod.

Využíva silu pozitívneho myslenia kombinovanú s ľahko naučiteľnými metódami hlbokej relaxácie, dýchacích techník, vizualizácií a pozitívnych afirmácií. Jej hlavným cieľom je znížiť úzkosť, stres, únavu a strach, čo zákonite vedie k zmierneniu bolesti pri pôrode.

V priebehu celej predpôrodnej prípravy ide o kombináciu odstránenia strachu a budovania Vášho sebavedomia. Dostanete príležitosť a potrebné sebavedomie, aby ste dokázali počas pôrodu zachovať pokoj a zostať pod kontrolou.

 

Extatický Pôrod nesľubuje perfektný výsledok alebo elimináciu nepohodlia, ale umožní Vám počas pôrodu zostať v pokoji a užívať si túto pozitívnu skúsenosť. Zároveň Vám pomôže k tomu, aby ste dôverovali vlastnému telu, Vášmu dieťatku a Vášmu inštinktu, a mohli si tak užiť tehotenstvo a pôrod bez strachu.

Je to symbióza odstránenia strachu a budovania Vášho sebavedomia, čo Vám umožní mať pôrod pod kontrolou.

Extatický Pôrod nezaručuje úplnú elimináciu nepohodlia či dokonca bolesti, ale pomôže Vám zachovať si pokoj a užívať si pozitívnu skúsenosť z pôrodu. Tento prístup Vám pomôže dôverovať Vášmu inštinktu, vlastnému telu, ako aj Vášmu bábätku, vďaka čomu si budete môcť svoje tehotenstvo a pôrod bez obáv užiť.