Dula – otázky a odpovede

Ste náhradou za môjho partnera pri pôrode? 

Nie som náhradou, ale budem podporovať Vás oboch, Vás aj Vášho partnera. Rada sa zhostím takých úloh, akou je napríklad príprava jedla pre vás a vášho partnera, príprava vášho pôrodného priestoru, či už doma, alebo v pôrodnici. Prípadne vás na požiadanie odfotím alebo vyhoviem iným požiadavkám nemedického charakteru, aby sa váš partner mohol lepšie sústrediť na vašu podporu a spojenie sa s vami.

Ste náhradou za sestričky alebo pôrodné asistentky? Budete rozhodovať za mňa? 

Poskytujem nemedické služby, no ak ma tým poveríte, budem vašim hovorcom pri tlmočení vašich požiadaviek počas pôrodu. V prvom rade vám pomôžem, aby ste boli v pohode a v príjemnom relaxačnom stave. Budem vám asistovať pri pôrodných polohách a vďaka rebozo technike, s ktorou mám veľmi pozitívne skúsenosti, vám pomôžem k uvoľneniu sa, čím dôjde k plynulejšiemu postúpeniu pôrodu a k celkovému skráteniu jeho dĺžky.

Nepovažujem sa za zdravotníčku, no som certifikovaná hypnopôrodná špecialistka, ktorá má za sebou rôzne certifikované tréningy (tehotenské, pôrodné a popôrodné), vďaka čomu vám dokážem poskytnúť potrebnú informačnú podporu. Nebudem rozhodovať za vás, budem vystupovať ako váš hovorca a pôrodný sprievodca.

Asistujete pri pôrodoch iba v pôrodnici alebo aj pri domácich pôrodoch? Môžete mi poskytnúť asistenciu aj v prípade cisárskeho rezu? 

Môžem vám poskytnúť podporu v ktorejkoľvek lokalite, priestore, kde sa cítite bezpečne, či už v pôrodnici, alebo u vás doma. Budem vás podporovať v ktoromkoľvek rozhodnutí. Nech už pôjde o prirodzený, vyvolávaný pôrod alebo pôrod sekciou. Som tu, aby som vás podporila v ktoromkoľvek rozhodnutí, ktoré urobíte.

Aké špeciálne služby dostanem? 

Po prvom kontakte – telefonickej konverzácií poskytujem zdarma návštevu u mňa doma, kde budeme mať ideálnu príležitosť na osobné stretnutie a zhodnotenie toho, či si sadneme a budeme si rozumieť. V priebehu posvätnej cesty, na ktorej sa práve nachádzate, chcem, aby ste sa cítili pohodlne a bezpečne pri svojom rozhodnutí o tom, či ma dobrovoľne privítate do kruhu vašich pôrodných spoločníkov.

Ak sa rozhodnete, vy aj váš partner, dohodneme sa na dvoch predpôrodných návštevách, v rámci ktorých vám pomôžem s prípravou pôrodného plánu, spoločne zbalíme vašu tašku do pôrodnice. Ďalej spoločne vyriešime všetky ostatné predpôrodné detaily, pri ktorých budete potrebovať asistenciu.

Som tu však predovšetkým pre to, aby som vám pomohla k nadobudnutiu emocionálnej pohody, preto budem rada, ak mi budete ochotná diskrétne predostrieť svoje obavy, strachy, otázky a všetky veci týkajúce sa tehotenstva a pôrodu, na ktoré ste zvedavá. Keďže som certifikovaná hypnopôrodná špecialistka, poskytnem vám relaxačnú podporu na základe hypnoterapie, cvičenia na odstránenie strachu, masáž jemnými dotykmi, dýchacie techniky a mnoho ďalšieho, ak si to budete želať.

Naša prvá návšteva, po prvom rozhodovacom stretnutí, sa uskutoční ku koncu druhého trimestra, prípadne začiatkom tretieho trimestra. Druhé stretnutie býva zvyčajne 5-6 týždňov pred odhadovaným termínom pôrodu. Ak sa pre mňa rozhodnete, budem pre vás vždy k dispozícií, či už prostredníctvom mobilného telefónu, alebo emailu, ak budete na mňa mať akékoľvek otázky, resp. požiadavky. Keď sa bude blížiť termín vášho pôrodu, budem vám k dispozícií na telefóne 24 hodín denne.

Po pôrode vášho dieťatka,  sa po týždni uskutoční ešte jedna návšteva. Vďaka tomu zistíme, ako sa budete cítiť po pôrode ako po fyzickej, tak aj po duševnej stránke. Poskytnem vám pomoc a poradenstvo v rámci podpory pri dojčení alebo psychickú podporu a cenné rady týkajúce sa  starostlivosti o dieťatko.

Mojou hlavnou túžbou je podporiť vás v tom, aby ste dosiahli harmonické tehotenstvo, krásny a posilňujúci pôrod a pozitívnu popôrodnú skúsenosť. Chcem, aby bola táto cesta pre vás neuveriteľne krásna a obohacujúca.