Extatický pôrod – Hypnopôrod

Pokojný pôrod bez strachu

 

Čo vlastne znamená extatický? Je to zážitok plný extázy, radosti a potešenia. Ide o stav náhlej, intenzívnej a silnej emócie, taký príjemný relaxačný stav, vždy pri plnom vedomí.  

Extatický Pôrod zahŕňa hlboko relaxačnú a efektívnu metódu predpôrodnej prípravy, ktorá umožňuje Vašej mysli a telu fungovať harmonicky v súlade s prírodou.

Extatický Pôrod  je ideálnou voľbou Vašej predpôrodnej prípravy. Zahŕňa v sebe súbor ľahko naučiteľných metód dýchania, hlbokej relaxácie a vizualizácie v kombinácií s pozitívnym myslením, odstránením stresu, únavy, úzkosti, strachu a znížením bolesti pri pôrode, vďaka technikám Hypnopôrodu.

Celkové uvoľnenie a zbavenie sa strachu je dôležitým úspechom Extatického Pôrodu.

Prvá vec, na ktorú sa zameriame, je uvedomenie si toho, čo extatický pôrod vlastne znamená. V danej súvislosti Vám chcem zdôrazniť a pripomenúť dôležitú skutočnosť, že každé tehotenstvo je iné a každý pôrod je jedinečný.

 

Z tohto dôvodu Vám nikdy nepoviem, ako by mal Váš pôrod vyzerať, kde by ste mali rodiť alebo s kým. Je to výlučne Vaše vlastné rozhodnutie. Môžete rodiť doma, v jaskyni alebo v pôrodnici, prípadne kdekoľvek inde, kde sa budete cítiť bezpečne a príjemne.

 

Extatický Pôrod môžete zažiť napríklad aj v prípade, že máte plánovanú sekciu.

 

Extáza nie je o tom, čo robíme, ale je to niečo, čo cítime. A to je presne to, na čo v prvom rade upriamime našu pozornosť – Váš vzťah k pôrodu Vášho bábätka. Zameriame sa na to, aké by to bolo, čo by ste pri tom cítili – na emocionálnej, spirituálnej i fyzickej úrovni.

 

Čo Vás napadne, aké prvé slovo Vám príde na myseľ, keď myslíte na pôrod?

Keď položím predchádzajúcu otázku, tak 90% žien – od mladých dievčat až po dospelé ženy, ktoré už majú svoje rodiny, odpovie bolesť. Spôsobuje to vplyv nášho kultúrneho a náboženského dedičstva, ktoré spája pôrod predovšetkým s bolesťou.

 

Extatický Pôrod si kladie za cieľ nabúrať túto dogmu a predstavu v jej samotných základoch.

 

Emocionálnemu potešeniu je možno najjednoduchšie porozumieť tak, že si predstavíme samotný výsledok pôrodu. Veľa z nás už malo možnosť vidieť, alebo si vie predstaviť ten príval lásky a s ním spojenú pozitívnu energiu a silné emócie, ktoré sprevádzajú prvý kontakt matky so svojím bezprostredne narodeným dieťatkom. Prečo by toto všetko nemohla zažívať už počas samotného pôrodu? Ako je možné dosiahnuť emocionálne potešenie už na tejto ceste?

Čím viac sa budete v priebehu tohto procesu cítiť sebavedomejšie a podporovaná, tým viac potešenia budete pociťovať vo výsledku.

Žena, ktorá rodí, je bohyňa prinášajúca nový život cez svoje bytie. A práve snaha navodiť Vám takýto pocit pri pôrode bude mojím hlavným úsilím. Chcem, aby ste sa cítila božsky, keď budete rodiť. Silná, divoká, tá, ktorú si vážia a zaslúži si, aby sa o ňu postarali a cítila sa ako v bavlnke.

 

Prijmite toto moje pozvanie na cestu do svojho vnútra – svojej podstaty. Vaše telo je teraz príbytkom novej duše a bude sprevádzať príchod nového života! Na svete neexistuje nič, čo by sa tomuto magickému a vzácnemu okamihu vyrovnalo. Je to zázrak všetkých zázrakov!

 

Energia, ktorá pulzuje v tele ženy počas pôrodu, je hlavná životná energia – tzv. Kundalini energia. Čím viac ste otvorenejšie tejto energii a dovolíte jej, aby Vás podporila pri v pôrode Vášho dieťatka, tým extatickejšie sa budete cítiť – ako v krásnom tranze.

Na fyzickej úrovni je naše telo pri pôrode, rovnaké ako naše sexuálne telo. Rodíme s pomocou rovnakých anatomických častí, ktoré používame pri pohlavnom styku. Počas pôrodu zároveň dochádza k uvoľňovaniu rovnakých hormónov ako pri orgazme a vzrušení. Z tohto dôvodu je reálne možné zažiť orgazmický pôrod, o ktorom ste už asi počuli.

Potenciál potešenia máme všetci na dosah, no napriek tomu sa zdá také neuchopiteľné. Pravdou však zostáva, že prežívanie potešenia počas pôrodu je nášmu telu úplne prirodzené. Tak sme boli sme stvorení, ako to príroda zariadila.

 

Teraz sa pod vplyvom týchto poznatkov môžete otvoriť myšlienke, že extatický pôrod je pre Vás možný, a to dokonca na mnohých úrovniach.

 

Oboznámte sa s rôznymi inšpiratívnymi pôrodnými príbehmi, obrázkami a videami. Vďaka tomu dokážete svoje podvedomie vhodne naprogramovať a dať mu nové vízie, ako by ste chceli váš vlastný pôrod nastaviť.

Vďaka Bohu, že žijeme v 21. storočí a máme internet. Tak sa prosím pridajte k 100-vkám spokojných maminiek, ktoré absolvovali predpôrodnú prípravu Extatický Pôrod a preštudujte si čo všetko zahŕňa On-line domácie kurz – prvý domáci online kurz na Slovensku.