Buďte vedomá

Koncepcia a princíp extatického zážitku z pôrodu je pre veľa žien cudzí a nepochopiteľný. Ich prvou reakciou je smiech či prevracanie očami. S takýmto prístupom sa vôbec nestotožnia, keďže kategoricky vylúčia už jeho prvotnú myšlienku.

Môže byť pôrod vôbec potešujúci? Realita vyzerá tak, že skoro všetci túto udalosť označujú za jednu z najbolestivejších skúseností v živote ženy. Alebo sa mýlim?

Toto je jedna z vecí, ktorá nám bola vštepovaná už od detstva a v ktorej sme boli vychovaní – fakt, že pôrod je bolestivý a treba ho len pretrpieť s nohami hore. Nieje tomu až tak dávno, čo som si ovplyvnená touto strašidelnou predstavou sama chcela zvoliť radšej pôrod sekciou, mysliac si, že je to omnoho elegantnejší spôsob.

Bežná prax je zväčša taká, že ženy, ktoré si pôrody užili, mali krásny, extatický zážitok a pri pôrode svojich detí zažili mnoho krát orgazmy, boli ticho. Hovoriť o takýchto veciach sa všeobecne považuje za zahanbujúce, či dokonca obscénne. Čo myslíte?

Prvým krokom ako zažiť extatický pôrod je Vaše vedomie.

Je práve najvyšší čas prebudiť sa zo zaužívanej paradigmy, ktorá hovorí, že bez bolesti nemožno dosiahnuť žiaden zisk. Platí to rovnako pre prípad pôrodu, ako aj náš prístup k životu. Preto je načase prevziať zodpovednosť za naše vlastné zážitky, aby sme vedeli vedome vytvoriť to, čo chceme. Podstata programu Extatický Pôrod spočíva v práci samej na sebe, čo sa zákonite pozitívne odzrkadlí aj na našich životoch a celkovej kvalite ich prežívania.

Nasledujúce 3 typy hovoria o tom, ako sa stať vedomejšou v príprave na Váš extatický pôrod:

1. Nová idea o existencii inej alternatívy – Nemám na výber inú možnosť, keď neviem o inej alternatíve. Vašou prvou myšlienkou musí byť odhodlanie otvoriť sa extatickému zážitku z pôrodu. Faktom zostáva, že existujú mnohé ženy, ktoré si dokázali svoju cestu k pôrodu, ako aj samotný pôrod svojho dieťatka naplno užiť. To znamená, že program Extatický Pôrod Vám poskytuje reálnu možnosť, ako to úspešne dosiahnuť.

2. Pretvorte vašu „kultúru“ pôrodu! – Vyrastali sme s vedomím, že pôrod je bolestivý, že treba ísť do nemocnice, kde sa musí pretrpieť, zvládnuť a atď. Táto predstava je ukrytá hlboko v našich mysliach, v našich telách, hlboko v nás.

3. Vedomosti sú skvelé – Vzdelávajte sa v oblasti pôrodu (zase nie moc – častokrát bývame zbytočne preinformovaní) a výberu Vašich pôrodných možností. Sami sa rozhodnite, akým spôsobom budete chcieť rodiť, kde a v koho prítomnosti.